Szynoprzewody

Tokio SET 1F Biały Tokio SET 1F Biały
Cena: 572,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tokio SET 1F Czarny Tokio SET 1F Czarny
Cena: 572,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bola 1F Bola 1F
Cena: 121,00 zł
szt.
zobacz więcej
Storm SET czarny Storm SET czarny
Cena: 199,00 zł 381,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Storm SET biały LP-733 SET WH Storm SET biały LP-733 SET WH
Cena: 199,00 zł 381,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Technologia i rozwiązania techniczne zastosowane w szynoprzewodach

Reflektory na szynie to nowoczesny i coraz popularniejszy sposób na oświetlenie pomieszczeń mieszkalnych oraz lokali handlowych i usługowych. Szynoprzewody to układy montowane do sufitu, umożliwiające zasilanie wielu punktów światła (lamp, reflektorów) przy użyciu jednej linii. Zestaw szynoprzewodów składa się z szyny, łączników, uchwytów mocujących, zaślepek opraw oraz zasilania. Oprawy lub reflektory stosowane w tym rozwiązaniu najczęściej można wyginać w dowolną stronę i zarządzać w  ten sposób snopem światła i  kierunkiem jego rozchodzenia. Jest to prosty w montażu, praktyczny patent do prawie każdego typu pomieszczeń. Jego zaletą jest dyskretny, niejednoznaczny styl, który umożliwia zastosowania spójne z charakterem wnętrz nowoczesnych, klasycznych, eleganckich czy minimalistycznych. Szynoprzewody pozwalają również na równomierne oświetlenie trudnych metrażowo pomieszczeń: np. długich korytarzy, wysokich sufitów w pomieszczeniach loftowych, ciągów komunikacyjnych w lokalach usługowych i hotelach oraz ciągów produkcyjnych takich jak kuchnie restauracyjne czy hotelowe. 

Szynoprzewody w nowoczesnych wnętrzach

Sam projekt szynoprzewodów wydaje się mieć początek w rozwiązaniach stosowanych w oświetleniu przemysłowym. Stąd prawdopodobnie reflektory na szynie trafiły do mieszkań loftowych urządzanych w pomieszczeniach pofabrycznych, w których jednopunktowe lampy zawieszane w centrum nie radziły sobie z dostarczaniem odpowiedniej ilości światła. Dzięki praktycznym zaletom szynoprzewody zaproszono na wielkie salony i okazało się, że obok wzorowego oświetlania nadają wnętrzom niepowtarzalny styl. Są lekkie, przylegają do sufitu a więc “nie zabierają” pomieszczeniom przestrzeni. W prosty sposób odwołują się do stylistyki industrialnej, nowoczesnej, minimalistycznej. W zależności od kształtu i wielkości reflektorów oraz ich ustawienia pozwalają w precyzyjny sposób rzucać snopy światła na wybrane miejsca i obiekty. Dzięki tej możliwości pomieszczenia mieszkalne zyskały kolejny wymiar - światło stało się w nich sposobem na organizowanie stref jak w teatrze. Docenili to projektanci nowoczesnych wnętrz, w których szynoprzewody pojawiają się od trzech dekad. W asortymencie naszego sklepu nie mogło zabraknąć tego nowoczesnego rozwiązania - serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Szynoprzewody w klasycznych wnętrzach

Jak to się stało, że szynoprzewody trafiły do wnętrz klasycznych? Zawdzięczamy to starym kamienicom i najprawdopodobniej francuskim projektantom wnętrz, którzy zakochali się w tym rozwiązaniu. Reflektory przy suficie, jak żaden inny typ oświetlenia, pozwalają w pełni wyeksponować detale architektoniczne mieszkań w starych kamienicach: gzymsy, sztukaterie, rozety. Okazało się, że nowoczesny, industrialny charakter szynoprzewodów nie tylko nie kłóci się z klasycznym stylem, ale wręcz idealnie go unowocześnia. Udaje się to bez designerskich eksperymentów, kontrapunktów aranżacyjnych i domówień, że dokonano zestawiania “starego z nowym”. Szynoprzewody zwyczajnie “pasują”. Po latach kiedy były kojarzone z ekstrawagancją i stylem rewolucyjnym, weszły do kanonu jako jedno z najbardziej popularnych oświetleń wykorzystywanych we wnętrzach klasycznych - wręcz “obowiązkowe” w odnowionych pod okiem konserwatora zabytków. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym rozwiązaniem szczególnie urządzających wysokie wnętrza w tak zwanym “starym budownictwie” i mieszkaniach w budynkach pofabrycznych. Szynoprzewody to prawdopodobnie najpraktyczniejszy i ciągle jeden z najmodniejszych trendów w oświetleniu pięknych, wysokich, klasycznych pomieszczeń w kamienicach miejskich i loftach.  

Efekty aranżacyjne osiągane dzięki zastosowaniu szynoprzewodów

Reflektory na szynie dają bardzo wiele możliwości aranżacyjnych zarówno we wnętrzach z prostym rozkładem - pokojach na planie kwadratu,  jak i w wymagających pomieszczeniach typu: długie, kręte korytarze, długie połączone pomieszczenia  (salon z kuchnią) oraz wymagające kuchnie z kilkoma stanowiskami pracy. Dzięki szynoprzewodom możemy bardzo sprawnie oświetlić i wyznaczyć strefy użytkowe oraz ich hierarchię np. kierując więcej punktów na obszar bardziej uczęszczany, stanowiący serce salonu lub jadalni (stół). Reflektory na szynie sprawnie oświetlą bibliotekę, półkę z ekspozycją, kolekcję obrazów. Tak jak już wspominaliśmy, to typ oświetlenia świetnie podkreślający detale architektoniczne. To również sposób na  powiększenie lub spotęgowanie wrażenia przestrzeni we wnętrzu. Zastosowań aranżacyjnych szynoprzewodów jest bardzo wiele - to wyjątkowe rozwiązanie, które w zależności od akcentu może pozostać dyskretne i niezauważalne lub stanowić ważny punkt stylizacji. Zachęcamy do eksperymentów z rozwiązaniami, które oferujemy w naszym sklepie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl