Lampy Wiszące

Malawi wisząca Malawi wisząca
Cena: 1 099,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Rope Light 4M Rope Light 4M
Cena: 1 637,95 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Rope Light 3M Rope Light 3M
Cena: 1 432,95 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Rope Light 2M Rope Light 2M
Cena: 1 125,45 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Savona 3 linia Savona 3 linia
Cena: 613,00 zł
szt.
zobacz więcej
Savona 1 wisząca Savona 1 wisząca
Cena: 203,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piega 3 wisząca smoked Piega 3 wisząca smoked
Cena: 756,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piega 3 wisząca biała Piega 3 wisząca biała
Cena: 756,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piega 3 wisząca amber Piega 3 wisząca amber
Cena: 756,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piega 1 wisząca smoked Piega 1 wisząca smoked
Cena: 285,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piega 1 wisząca biała Piega 1 wisząca biała
Cena: 285,00 zł
zobacz więcej
Piega 1 wisząca amber Piega 1 wisząca amber
Cena: 285,00 zł
szt.
zobacz więcej
Midway wisząca XL złota shiny Midway wisząca XL złota shiny
Cena: 3 199,00 zł
szt.
zobacz więcej

Lampy wiszące do salonu - zadania i  możliwości aranżacyjne

Dobre oświetlenie salonu to zadanie zarówno aranżacyjne jak i funkcjonalne. Do jego optymalnego skonfigurowania służy szereg rozwiązań  oświetlenia punktowego: lampy stojące, lampki nocne, kinkiety, reflektorki, ale najważniejszym elementem układu pozostają lampy wiszące montowane w strategicznych punktach pomieszczenia. Jest to najczęściej centrum salonu, ponieważ takie rozwiązanie pozwala ogarnąć równomiernym światłem cały pokój. Jednak architekci i projektanci wnętrz coraz częściej sięgają również po innowacyjne propozycje i rozmieszczają lampy wiszące w różnych punktach wyznaczonych ze względu na zadania stref użytkowych poniżej. Mogą to być punkty nad takimi miejscami jak stół jadalny, strefa rozrywki czy fotel do czytania. Jest przy tym kilka zasad ergonomii, o których należy pamiętać stosując takie rozwiązania (piszemy o nich na  naszym blogu). Wszystkie mają jedną misję: jak najlepiej oświetlić pomieszczenie, z którego stref intensywnie korzystają domownicy. Ciągle, mimo rozwoju designu, zaledwie kilka rozwiązań dobrze spełnia to zadanie i lampy wiszące tradycyjnie pozostają wśród nich najbardziej klasyczną i najpopularniejszą propozycją. 

Oczywiście, mimo tradycyjnej technologii,  sam projekt  lampy do salonu może być jak najbardziej nowoczesny lub wręcz futurystyczny, ponieważ obok zadań praktycznych, lampy wiszące mają drugi ważny cel - nadać styl przestrzeni pod sufitem, której najczęściej nic więcej nie wypełnia. Kierując się zasadami projektowania wnętrz możemy więc wybrać lampę, która doskonale koresponduje ze stylem sprzętów i dekoracji w pomieszczeniu - lub odwrotnie, będzie stanowić ich wysmakowany kontrapunkt.  Zapraszamy na poszukiwania i zakupy w naszym sklepie lightprestige.pl - od lat staramy się aby wśród naszych propozycji znalazły się najbardziej wysmakowane i jednocześnie funkcjonalne modele lamp wiszących do salonów.  

Lampy wiszące do kuchni - funkcjonalność i styl

Kuchnia to jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń jeśli chodzi o jakość i styl oświetlenia. Tutaj przygotowujemy posiłki, a więc potrzebujemy komfortowych rozwiązań dla stanowiska pracy - ale jednocześnie niezwykle dbamy o jej urok, styl i atmosferę, ponieważ dla wielu z nas kuchnia to “serce domu”.  Eksperymenty z lampami wiszącymi do kuchni to jeden z popularniejszych trendów wnętrzarskich od lat. Wśród propozycji projektantów i dekoratorów znajdziemy eleganckie lampy przenoszące atmosferę glamour luksusowych wnętrz, i proste lampy w stylu loftowym umieszczane po kilka nad ciągiem roboczym i kojarzące kuchnię  z fabryczną linią produkcyjną. Także miejsc, w których stosowane  są lampy wiszące w kuchni przybywa lub ubywa - zgodnie w wybranym trendem i potrzebami użytkowników. Lampa wisząca w centralnym punkcie kuchni jest dopełnieniem stylizacji - zamyka kompozycję. Coraz częściej pojawia się również jako kontrast - np. wprowadza nowoczesność w opozycji do zastosowanych rozwiązań klasycznych. W minimalistycznych, inspirowanych skandynawskim stylem wnętrzach lampy ostentacyjnie manifestują funkcjonalność strefy, którą oświetlają. Znajdziemy je nad blatem roboczym, zlewem, stołem. Naszą ofertę przygotowujemy tak, aby w każdym sezonie poszukujący niezwykłych rozwiązań, stonowanych propozycji klasycznych, oraz funkcjonalnych i dyskretnych modeli minimalistycznych znaleźli w naszym sklepie lampę do swojej kuchni. 

Lampy wiszące do gabinetów - klasyka i nowoczesność

Jedno z ważniejszych miejsc w biurze i coraz częściej w domu - gabinet. Natychmiast kojarzy nam się z wykonywaną w nim pracą umysłową - najczęściej najważniejszym jej typem: pracą głęboką polegającą na skupieniu i koncentracji oraz wydobyciu najgłębszych pokładów kreatywności. Drugi typ zajęć, które natychmiast kojarzymy z gabinetem to doradztwo - i to znowu spotkanie kameralne, oparte bardziej na wspólnej koncentracji niż aktywności. W gabinecie  potrzeba wyjątkowego światła i wyjątkowej atmosfery wnętrza. Lampy wiszące w tego typu pomieszczeniach rzadko są przedmiotem eksperymentów wnętrzarskich. Mają jasno (nomen omen) wyznaczone zadanie. W gabinetach firmowych budują markę i prestiż. Raczej nienagannie i elegancko pasują bardziej niż prowokują.  Dodatkowy wymóg to bardzo dobre oświetlenie pomieszczenia. Gabinet to miejsce działań z pismem, drukiem, komputerem i jego klawiaturą - tutaj potrzebne jest światło, które wspiera wzrok w czasie pracy i pozwala poprawić nastrój w chwilach odpoczynku. W ostatnim czasie oświetlenie w gabinecie zyskało jeszcze jedno ważne zadanie - jest potrzebne w pracy zdalnej, doświetla oko kamery internetowej. Jak widać Lampy wiszące do gabinetów to agenci do zadań na prawdę specjalnych. Wybierając asortyment do naszego sklepu dbamy o to, by w ofercie znalazły się lampy, które odpowiedzą na wszystkie potrzeby gabinetu. Serdecznie zapraszamy do poszukiwań i zakupów.      

Lampy wiszące do lokali usługowych - prestiż i komfort odwiedzających

Oświetlenie w różnego typu lokalach usługowych to dzisiaj coraz bardziej ważny element strategii sprzedaży (merchandisingu). Lampy wiszące w takich miejscach  budują nastrój, prestiż i atmosferę wnętrza. Do ich głównych zadań należy oczywiście nadanie odpowiedniego tonu oświetlenia - komfortowego dla użytkowników i zgodnego z przeznaczeniem lokalu. Kierując się tym kryterium inne modele wybierzemy do cukierni, hotelu i restauracji, inne do zakładu fryzjerskiego czy studio kosmetycznego, inne do salonu z odzieżą, a jeszcze inne do księgarni. W lokalach gastronomicznych potrzebujemy dobrze oświetlić produkty lecz jednocześnie zachować przytulną atmosferę kuchni. Lokale usługowe takie jak fryzjer wymagać będą oświetlenia mocnego, umożliwiającego dokładne wykonanie prac związanych z usługą i zobaczenie ich efektów. Lampy wiszące w księgarniach i salonach odzieżowych muszą jednocześnie dostarczyć w pomieszczeniu światła dobrej jakości i zachować styl spójny z wystrojem i zadaniami wnętrza. 

Jak widać oświetlenie lokali użytkowych to wymagające zadanie, a niekiedy inwestycja w kilka lub kilkanaście egzemplarzy lamp. Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze lamp wiszących  przeznaczonych do lokali usługowych. W asortymencie naszego sklepu każda firma znajdzie propozycje dla siebie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl